Merhaba, ziyaretçi! [ Giriş

Mutlu Son Masaj

İzmir Mutlu Son Masaj, izmir masaj. izmirmasaj salonu, en yaygın ve en bilinen masaj çeşididir. Spor masajı, derin doku masajı ve aromaterapi masajı da dahil olmak üzere Batı masajının diğer türlerinin temelini oluşturur ve Asya masaj sistemlerinde “meridyenler” ya da sen çizgiler üzerinde yapılan enerji çalışmalarının aksine, Batı anatomisi ve fizyolojisi kavramlarına dayanır.Mutlu Son Masaj
Eğer spa’da ilk kez vakit geçiriyorsanız veya sık sık masaj yapmazsanız, İzmir masajı başlamak için en iyi yerdir. Çoğu kişi 50 veya 60 dakikalık İzmirçe veya derin doku masajı alır, ancak 75 veya 90 dakika terapiste verir Kas dokusunun çalışması ve sonuç alınması için daha fazla zaman.
İzmir masajı, terapistin kişisel stiline ve başarmak istediği şeylere bağlı olarak yavaş ve nazik ya da güçlü ve destekleyici olabilir.
İzmir Masaj İzmir Masaj İzmir Masaj İzmir Masaj İzmir Masaj İzmir Masaj
Daha derin çalışmalar istiyorsanız ve kronik kas ağrısından kurtulmak için daha fazla baskı uygulayabiliyorsanız, İzmir masajının başka bir biçimi olan derin doku masajı yaptırın daha iyidir. Ağrınız varsa, sonuç almak için büyük olasılıkla bir dizi masaj alacaktır.
İzmir masajı ve diğer terapötik masaj türleri, eğitimli lisanslı masaj terapistleri tarafından yapılır.
Mutlu Son MasajSırasında Neler Oluyor
Tüm İzmir masajlarında terapist masaj yağı ile cildi yağlandırır ve çeşitli masaj vuruşları gerçekleştirir. Bu hareketler kas dokusunu ısınır, gerginlik giderilir ve adezyonlar olarak adlandırılan kas dokuları veya yapışkan dokular giderek parçalanır. İzmir masajı, diğer sağlık faydaları arasında gevşemeyi teşvik eder.
Masajdan önce terapist, bilmeniz gereken herhangi bir yaralanma veya diğer durum hakkında size bilgi vermelidir.
Bir terapiste sızdırmazlık veya ağrı, alerji ve gebelik gibi koşulları içeren alanları söylemek istersiniz. Hafif veya sıkı bir baskı tercih ediyorsanız onlara ön bahsedebilirsiniz. Hastaysanız, masaj yaptırmayın.
Danışmanın ardından, terapist size masaya nasıl yalan söyler – yüzü yukarı bakar, yüzü aşağı bakar, sayfanın altına ya da havluya ve odanın dışına çıkıyor. Ona girmeden önce hazır olup olmadığınızı soracaktır.
Çıplaklık Faktörü
Mutlu Son Masaj sırasında genellikle havlu veya çarşafın altına çıplak gelirsiniz. Terapist, üzerinde çalıştığı vücudun yalnızca bir bölümünü, yani draping denilen bir şeyi ortaya çıkarır. Çıplaklık sizi rahatınızdan çıkarırsa, iç çamaşırı giyebilir ve birçok yeni gelenler bunu yapabilir.
Sırt üstü yüzünüzü u-şeklinde yüzü üste yatırarak başlar, omurga nötr kalır. Mutlu Son Masaj Terapist genel olarak, esneme, yoğurma, sürtünme, gerdirme ve dokunma gibi çeşitli masaj vuruşlarını kullanarak sırttan esneyerek başlar.
Arkasından iş bittiğinde, her bacağın arkasında çalışır. Arka tarafla işiniz bittiğinde, çarşaf veya havlu tutuyor ve sırtınızı çevirip aşağıya inerken gözler önüne seriyor; sonra o seni tekrar tekrar örter. Ardından terapist her iki kolun önünü masaj yapar ve genelde boynunuz ve omuzları ile bitirir.
Bazı terapistler farklı bir düzen içinde çalışırlar ve hepsinin kendi tarzları ve teknikleri vardır. Yalnızca 50 dakikanız varsa, belirli bir alanda daha fazla vakit geçirmelerini de isteyebilirsiniz. Basınç çok hafif veya çok sağlam ise, konuşup terapistten bunu ayarlamasını istemelisiniz.
İzmir masaj genellikle belirli kas gerginliği alanlarında daha derin çalışmalar içerir, ancak gerçekten daha derin, daha yoğun çalışma ve daha sıkı baskı istiyorsanız, derin doku masajı yaptırın.
Bir İzmir masajı masrafı, bir günlük kaplıca, tatil spa, hedef spa, Masaj Kıskançlığı gibi bir zincir veya bir masaj terapisti gidip gitmene bağlı olarak değişir. İzmir masajı fiyatlaması, ülkenizin hangi bölümünde yaşadığına ve spa’nın ne kadar lüks olduğuna da bağlı olacaktır.
Mutlu Son Masaj Neden İstenir?
İzmir masajı, Batı tarzı anatomi ve fizyoloji kavramlarına dayanıyor, zira Asya tarzı masajlarda daha sık rastlanan enerji işi. Hollandalı uygulayıcı Johan Georg Mezger (1838-1909), günümüzde bildiği gibi masajı sistemleştirdiği temel vuruşları belirtmek için Fransız adlarını benimseyen adam olarak değerlendirildi.
19. yüzyılın başında İzmir’teki fizyolog Per Henrik Ling (1776-1839) Stockholm Üniversitesi’nde bir terapistin yaptığı hareketleri içeren “Tıp Jimnastiği” adlı bir sistem geliştirdi. Bunlar Avrupa’da “İzmir Hareketleri” ve 1858’de ABD’ye geldiklerinde “İzmir Hareketleri Cure” olarak bilinir hale geldi.
“Mutlu Son Masaj” adlı kitabın yazarı Robert Noah Calvert’e göre, Mezger’in sistemi Ling’in sistemi ile karıştırıldı ve daha önce geldiği için Ling, “Mutlu Son Masaj” için kredi aldı. Günümüzde Amerika’da İzmir masajı ve İzmir’te “İzmir masaj” olarak bilinir!
İzmir Masaj “Işık” Nasıl Geçti?
Başka bir masaj tarihçisi olan Patricia Benjamin’e göre, İzmir masajı 20. yüzyılın ilk yarısında evrimleşerek yumuşak doku manipülasyonu, hareketler, hidroterapi ve elektroterapi gibi fizyoterapi sistemi haline geldi. Modern tıp, hastaneler ve ilaçlar kültürümüzün sağlıkla ilgili düşüncelerinin ön plana çıkmasıyla birlikte lehte düştü. Fahişelik cepheleri olan “izmir masaj salonları” aynı zamanda orijinal uygulayıcılara görüntü problemi de verdi.
Benjamin, Mutlu Son Masaj ilgisinin 1970’lerde karşı-kültür hareketinin bir parçası olarak canlandırıldığını söyledi. Kaliforniya’daki Esalen Enstitüsü, çoğunlukla mum ışığı altında verilen “İzmir masajı” nı geliştirdi ve uzun süre akıcı bir şekilde uygulandı. Bu mutlaka profesyoneller için değil, dokunmanın verilmesi ve alınmasını beslemek için tasarlanmıştı.
Bu yöntem, Mutlu Son Masaj daha hafif bir gevşeme masajına doğru kaydırarak etkilemişti. Gerçekten sonuç almak istiyorsanız, düşünce geçer, derin bir doku masajı yaptırın. İzmir ve derin doku masajı, günümüzde kaplıcalarda en yaygın talep edilen masaj çeşididir. İzmir masaj oturumunuzdan önce ve sırasında masajın özel ihtiyaçlarınıza göre uyarlanabilmesi için terapistinizle iletişim kurun.
Mutlu Son Masaj Alaçatı
Mutlu Son Masaj Alaybey
Mutlu Son Masaj Aliağa
Mutlu Son Masaj Altındağ
Mutlu Son Masaj Aydın
Mutlu Son Masaj Ayrancılar
Mutlu Son Masaj Alsancak
Mutlu Son Masaj Basmane
Mutlu Son Masaj Bayraklı
Mutlu Son Masaj Bergama
Mutlu Son Masaj Bodrum
Mutlu Son Masaj Bornova
Mutlu Son Masaj Bostanlı
Mutlu Son Masaj Bozyaka
Mutlu Son Masaj Buca
Mutlu Son Masaj Çamdibi
Mutlu Son Masaj Çankaya
Mutlu Son Masaj Çeşme
Mutlu Son Masaj Çiğli
Mutlu Son Masaj Dikili
Mutlu Son Masaj Eşrefpaşa
Mutlu Son Masaj Fethiye
Mutlu Son Masaj Foça
Mutlu Son Masaj Gaziemir
Mutlu Son Masaj Göztepe
Mutlu Son Masaj Güzelbahçe
Mutlu Son Masaj Güzelyalı
Mutlu Son Masaj Hatay
Mutlu Son Masaj İnciraltı
Mutlu Son Masaj Işıkkent
Mutlu Son Masaj Kahramanlar
Mutlu Son Masaj Karabağlar
Mutlu Son Masaj Karaburun
Mutlu Son Masaj Karataş
Mutlu Son Masaj Karşıyaka
Mutlu Son Masaj Kemalpaşa
Mutlu Son Masaj Kemeraltı
Mutlu Son Masaj Konak
Mutlu Son Masaj Küçükyalı
Mutlu Son Masaj Kuşadası
Mutlu Son Masaj Manisa
Mutlu Son Masaj Marmaris
Mutlu Son Masaj Mavişehir
Mutlu Son Masaj Menderes
Mutlu Son Masaj Menemen
Mutlu Son Masaj Salihli
Mutlu Son Masaj Naldöken
Mutlu Son Masaj Narlıdere
Mutlu Son Masaj Ödemiş
Mutlu Son Masaj Örnekköy
Mutlu Son Masaj Özkanlar
Mutlu Son Masaj Pınarbaşı
Mutlu Son Masaj Poligon
Mutlu Son Masaj Sarnıç
Mutlu Son Masaj Seferihisar
Mutlu Son Masaj Selçuk
Mutlu Son Masaj Şirinyer
Mutlu Son Masaj Tire
Mutlu Son Masaj Torbalı
Mutlu Son Masaj Üçkuyular
Mutlu Son Masaj Üçyol
Mutlu Son Masaj Urla
Mutlu Son Masaj Yenişehir
Mutlu Son Masaj Yeşilyurt

Yorum Yazın

Yorum Yapmak için GirişYapmalısınız.

About Us

This is just a text box widget so you can type whatever you want and it will automatically appear here. Pretty cool, huh?