Merhaba, ziyaretçi! [ Giriş

İzmir Masaj Salonları Alsancak

Alsancak masaj salonları ile masaj terapisinin dünyadaki kültürlerde uzun bir geçmişi vardır. Günümüzde insanlar çeşitli sağlıkla ilgili amaçlar için birçok farklı masaj terapisi kullanıyorlar.

İzmir’de Alsancak masaj tedavisi genellikle bazı tamamlayıcı ve alternatif tıp olarak kabul edilir, ancak bazı geleneksel kullanımları vardır. Bu bilgi belgesi masaj terapisine genel bir bakış sağlar ve ek bilgi kaynakları önermektedir.

Alsancak Masaj Salonları İlanları

Alsancak Masaj

Alsancak Masaj Salonları

Alsancak Masaj

Alsancak Masaj Salonları

Alsancak Masaj

Alsancak Masaj Salonları

Alsancak Masaj

Alsancak Masaj Salonları

Alsancak Masaj

Alsancak Masaj Salonları

Alsancak Masaj

Alsancak Masaj Salonları

Alsancak Masaj

Alsancak Masaj Salonları

Alsancak Masaj

Alsancak Masaj Salonları

Alsancak Masaj

Alsancak Masaj Salonları

Alsancak Masaj

Alsancak Masaj Salonları

Alsancak Masaj

Alsancak Masaj Salonları

Alsancak Masaj

Alsancak Masaj Salonları

Alsancak Masaj

Alsancak Masaj Salonları

Alsancak Masaj

Alsancak Masaj Salonları

Alsancak Masaj

Alsancak Masaj Salonları

Alsancak Masaj

Alsancak Masaj Salonları

Masaj terapisine giriş
Masaj terapisi, uygun bir şekilde kullanılıyorsa ve eğitimli bir masaj uzmanının dışındaki yapılan uygulamalar riskli olabiliyor.Sağlık uzmanınıza, kullandığınız tamamlayıcı ve alternatif uygulamalar hakkında bilgi verin. Onlara sağlığınızı yönetmek için ne yaptığınızı tam olarak anlatın. Bu, koordine edilmiş ve güvenli bakıma yardımcı olacaktır.

Masaj Salonları Alsancak terapisinin geçmişi nedir?
Masaj terapisi binlerce yıl öncesine dayanıyor. Masaja yapılan atıflar antik Çin, Japonya, Hindistan, Arap ulusları, Mısır, Yunanistan’dan (Hipokrat tıpta “sürtme sanatı” olarak tanımlanır) ve Roma’dan gelen yazılarda görülür.
Alsancak Masaj, masaj Rönesans döneminde Avrupa’da yaygın bir şekilde kullanıldı. 1850’lerde, İsveç’te eğitim almış iki Amerikan hekim, popüler hale geldiği ve çeşitli sağlık amaçlarıyla terfi edildiği Birleşik Devletlerde masaj terapisini uygulamaya koydu. 1930’lar ve 1940’lardaki tıbbi tedavideki bilimsel ve teknolojik gelişmelere paralel olarak, masaj Amerika Birleşik Devletleri lehine sonuç vermedi. Masaja olan ilgi özellikle 1970’li yıllarda atletler arasında yeniden canlandı.

Alsancak Masaj tedavisinin sağlığa olan faydaları nelerdir?
Okuyucular Açıklama 6 Hikayenizi Paylaşın
Amerikalıların CAM kullanımına yönelik kapsamlı bir anketi içeren 2007 Ulusal Sağlık Görüşme Anketi’ne göre, tahminen 18 milyon ABD’li yetişkin ve 700.000 çocuk bir önceki yıla masaj tedavisi görmüş.
İnsanlar, ağrıdan kurtulmak, spor yaralanmalarını iyileştirmek, stres azaltmak, gevşemeyi artırmak, kaygı ve depresyondan masaj ile uzaklaşmak ve genel sağlıklı yaşam için yardım da dahil olmak üzere sağlıkla ilgili çeşitli amaçlarla masaj kullanıyor.

Alsancak Masaj Salonları terapisi Alsancak masaj salonu nedir ve masaj çeşitleri nelerdir?
“İzmir Masaj Salonları terapisi” terimi birçok farklı tekniği kapsamaktadır (örnek kutuya bakınız). Terapistler genel olarak kasları ve vücudun diğer yumuşak dokularını basarak, ovarak ve başka şekilde manipüle ederler. Çoğu kez ellerini ve parmaklarını kullanır, ancak önkollarını, dirseklerini veya ayaklarını kullanabilirler.
Masaj Terapisi Türleri: Birkaç Örnek
İsveç masajında ​​terapist, uzun vuruşlar, yoğurma, derin dairesel hareketler, titreşim ve dokunuş kullanır. Spor masajı, özellikle sporcuların ihtiyaçlarına göre uyarlanmış İsveç masajına benzer. Baskı sırasında acı veren ve vücudun herhangi bir yerinde semptomlara neden olabilen kas “knot” larına odaklanan miyofasyal tetik noktalarına odaklanan derin doku masajı ve tetik noktası masajı, diğer birçok örnek arasında.

Masaj terapistleri Alsancak masaj salonu uzmanları hastaları tedavi etmek için ne yapar?
Alsancak Masaj Salonu terapistleri, özel ofisler, hastaneler, huzurevleri, stüdyolar ve spor ve spor tesisleri gibi çeşitli ortamlarda çalışırlar. Bazıları aynı zamanda hastaların evlerine veya iş yerlerine gider. Genellikle sakin, dinlendirici bir ortam sağlamaya çalışırlar.
Terapistler genellikle semptomlar, tıbbi öykü ve istenen sonuçlar hakkında yeni hastalar ister. Ayrıca, ağrılı ya da gergin alanları bulmak için dokunma yoluyla bir değerlendirme yapabilir ve ne kadar baskı uygulayacaklarını belirleyebilirsiniz.
Genellikle, hasta gevşek giysiler giymiş veya soyulmuş bir masanın üzerine uzanır (masaj alanının haricinde bir tabaka ile örtülür). Terapist deride sürtünmeyi azaltmak için yağ veya losyon kullanabilir. Bazen, bir sandalyede otururken insanlar masaj tedavisi görür. Bir masaj oturumu oldukça kısa olabilir, ancak bir saat veya daha uzun sürebilir.

Masaj tedavisinin yan etkileri ve riskleri nelerdir?
Masaj terapisi, ciddi bir risk taşımıyor gibi görünmektedir – eğer doğru terbiyeli bir terapist tarafından yerine getirilirse ve uygunsa uyarılar takip edilmektedir. Bildirilen ciddi yaralanmaların sayısı çok düşüktür. Masaj terapisinin yan etkileri geçici ağrı veya rahatsızlık, morarma, şişme ve masaj yağı alerjisi içerebilir.
Masaj terapisi ile ilgili uyarılar arasında şunlar bulunur:
Canlı masaj, kanama bozukluğu olan veya kan trombosit sayısında düşük olan kişiler tarafından, ve varfarin gibi kan düşürücü ilaçlar kullananlar tarafından engellenmelidir.
Masaj, kan pıhtılaşması, kırıklar, açık veya iyileşen yaralar, deri enfeksiyonları veya zayıflamış kemikler (osteoporoz veya kanser gibi) veya yakın zamanda yapılmış bir ameliyat olduğunda vücudun herhangi bir bölgesinde yapılmamalıdır.

Masaj tedavisi genellikle kanser hastaları için güvenli gibi görünse de, derin veya yoğun basınçlı bir masaj yaptırmadan önce onkoloğuna danışmalıdırlar. Bir tümör üzerindeki herhangi bir direkt basınç genellikle caydırılmamalıdır. Kanser hastalarının masaj terapisi ile ilgili endişelerini onkoloğuyla tartışmaları gerekir.
Gebe kadınlar masaj tedavisini kullanmadan önce sağlık uzmanına danışmalıdır.

Masaj tedavisi kimler sağlıyor?
Birleşik Devletlerde yaklaşık 1.500 masaj terapi okulu ve eğitim programı bulunmaktadır. Elle uygulanan masaj tekniklerine ek olarak, öğrenciler genellikle beden ve nasıl çalıştığını, iş uygulamalarını ve etiği öğrenirler. Masaj eğitim programları genelde bir devlet kurulu tarafından onaylanır. Bazıları, Masaj Terapisi Akreditasyonu Komisyonu (COMTA) gibi bağımsız bir kuruluş tarafından da akredite edilebilir.
2010 yılı itibariyle, 43 eyalet ve Columbia Bölgesi masaj tedavisini düzenleyen kanunlara sahiplerdi. Bazı eyaletlerde yönetmelik kasaba kanunlarına göre yapılır.

Terapötik Masaj ve Kaporta için Ulusal Sertifika Kurulu, ulusal bir sınavı geçen uygulayıcıları sertifikalandırır. Lisans masaj terapistleri, akredite bir kurumda en az 500 saat eğitim almalarını, ulusal bir sınavı geçmelerini, belirli eğitim gereksinimlerini karşılamalarını ve hatalı tıbbi sigortaları yaptırmalarını gerektirmektedir.
Masaj terapistlerine ek olarak, psikolojik danışmanlar ve fizik tedavi uzmanları masaj konusunda eğitim alabilir.Alsancak masaj salonu uzmanlar ile çalışmaktadır

Lisanslar ve Sertifikalar
Masaj terapistleri için bazı ortak lisanslar veya sertifikalar şunları içerir:
LMT: Lisanslı Masaj Terapisti
LMP: Lisanslı Masaj Uygulayıcısı
CMT: Sertifikalı Masaj Terapisti
NCTMB: Terapötik Masaj ve Üstyapı için Ulusal Sertifika Kurulunun, terapötik masaj ve karoser uygulamalarının uygulanması için gerekli sertifikasyon gereksinimlerini (sınavı da dahil olmak üzere) karşılamıştır
NCTM: Terapötik Masaj ve Üstyapı için Ulusal Sertifikasyon Kurulu’nun, terapötik masaj uygulaması için (sınavı da dahil olmak üzere) kimlik bilgilerinin sağlanması şartlarını yerine getirdi.

Masaj terapisinde tamamlayıcı ve alternatif tıp olarak düşünülmesi gereken diğer bazı hususlar nelerdir?
Düzenli tıbbi bakımınızı yerine getirmek için masaj terapisi kullanmayın veya bir sağlık uzmanına tıbbi bir sorun hakkında görüşlerini ertelemenin bir nedeni olarak kullanmayın.

Sağlık durumunuz varsa ve masaj tedavisinin sizin için uygun olup olmayacağından emin değilseniz, endişelerinizi doktorunuzla görüşün. Sağlık uzmanınız bir masaj terapisti seçmenize yardımcı olabilir. Durumunuz için masaj terapisi üzerine yayınlanmış araştırma makalelerini de arayabilirsiniz.

Masaj terapisine başlamaya karar vermeden önce, terapistin eğitimini, deneyimini ve kimlik bilgilerini sorun. Ayrıca, gerekli olabilecek tedavilerin sayısı, maliyet ve sigorta kapsamı hakkında bilgi edinin.
Bir masaj terapisti diğer CAM uygulamalarını (örneğin otlar veya diğer takviyeleri veya özel bir diyet) kullanmayı önermişse, önce bunu düzenli sağlık uzmanınızla görüşün.

Masaj terapisi vücudu nasıl etkiler?
Alsancak masaj salonu Masaj terapisi üzerine bilimsel araştırma – çalışsa da – öyleyse nasıl – sınırlıdır, ancak masajın bazı hastalara fayda sağlayabileceğine dair kanıtlar vardır. Sonuçlar, spesifik sağlık koşulları için etkinliği hakkında genellikle çizilememektedir.
Bir analize göre, araştırma,Alsancak masaj salonu masaj terapisinin etkili olduğuna dair genel sonuca destek oluyor. Analizde yer alan araştırmalar, tek bir seanslık seansın “durum kaygısını” (belirli bir duruma tepki), kan basıncını ve kalp atış hızını azaltabileceğini ve birden fazla oturumun “kaygı kaygısını” (genel anksiyete-eğilim) azaltabileceğini öne sürdü. ), depresyon ve ağrı. Buna ek olarak, son çalışmalar, masajın bazı koşullara fayda sağlayabileceğini önermektedir.

Örneğin: 13 klinik çalışmanın 2008 yılı gözden geçirmesi, masajın kronik bel ağrısı için yararlı olabileceğine dair kanıtlar bulmuştur. 2007 yılında Amerikan Ağrı Derneği ve Amerikan Hekim Koleji tarafından yayınlanan klinik uygulama kılavuzları, doktorların masaj (akupunktur,
Kayropraktik, Progresif Gevşeme ve Yoga), kronik bel ağrısı olan hastalar konvansiyonel tedaviye cevap vermezler.
Gelişmiş kanserli 300’den fazla hastane hastanesinin çok bölgedeki bir çalışması, masajın bu hastalar için ağrıdan kurtulmasına ve iyileşmesine yardımcı olabileceği sonucuna varmıştır.

Kronik boyun ağrısı olan 64 hastayı içeren bir araştırma, terapötik masajın, kendiliğinden yön veren bir kitaptan daha yararlı olduğunu bulmuştur; işlev geliştirme ve belirtileri hafifletme açısından.

Alsancak Masaj Salonları
İzmir Masaj Salonları Alsancak
Alsancak Mutlu Son Masaj
Masaj Salonu Alsancak
Mutlu Son Masaj İzmir
İzmir Masaj Salonları

Alsancak masöz bayanların yaptığı terapisinin vücudu nasıl etkileyebileceği konusunda birçok teori var. Örneğin, “kapı kontrol teorisi”, masajın, beyne gönderilen ağrı sinyallerinin engellenmesine yardımcı olan uyarı sağlayabileceğini önermektedir. Diğer teoriler masajın vücuttaki serotonin veya endorfin gibi bazı kimyasalların salınmasını tetikleyebileceğini veya vücutta faydalı mekanik değişikliklere neden olabileceğini önermektedir. Bununla birlikte, Alsancak masaj salonu ile çeşitli teorileri test etmek için ek çalışmalara ihtiyaç vardır.

About Us

This is just a text box widget so you can type whatever you want and it will automatically appear here. Pretty cool, huh?